Prevencia rakoviny

Rakovina hrubého čreva a konečníka (kolorektálny karcinóm - KRCa) je v Európe druhým najčastejším typom zhubného ochorenia a zároveň druhou najčastejšou príčinou úmrtí medzi onkologickými pacientmi. Jej výskyt stále rastie. Je to pritom typ rakoviny, ktorému sa dá do významnej miery predchádzať včasnou realizáciou preventívnej kolonoskopie

Preventívna prehliadka konečníka a hrubého čreva kolonoskopom poistenca nad 50 rokov raz za desať rokov alebo poistenca so zvýšeným rizikom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a konečníka bez vekového obmedzenia raz za päť rokov sa plne uhrádza na základe verejného poistenia.

Naše pracovisko je zaradené medzi pracoviská, ktoré vykonávajú takéto vyšetrenia.
Aby ste sa ho mohli zúčastniť, stačí aby ste sa objednali v našom gastroenterologickom centre, alebo môžete absolvovať vyšetrenie stolice na skryté krvácanie cestou obvodného lekára, ktorý vás následne odošle na toto vyšetrenie. Na našom pracovisku je možné aplikovať aj metódu tzv. bezbolestnej kolonoskopie, ktorá prináša výrazné zmiernenie obtiaží počas výkonu. Sedácia pacienta, t.j. podanie injekcie na žiadosť pacienta, je u nás samozrejmosťou. Veľkou výhodou je, že všetci naši lekári majú aj dlhoročné skúsenosti z pracoviska NOÚ Klenová, Bratislava. A je teda prirodzené, že riešia všetky nálezy, buď priamo počas prvého vyšetrenia, alebo následne v spolupráci so svojimi kolegami z NOÚ.

Kontakty

Bratislava

Poliklinika Tehelná, Tehelná 26

3. poschodie, blok C, číslo dverí 305

Konzultant  – MUDr. Peter Slezák   
Po-Pia – MUDr. Vladimír Klinovský     
Ut – MUDr. Marko Brix, CSc.

Ordinačné hodiny

   Pondelok – Piatok  06:30  – 14:00    

Senica

Sotinská 1591/29A

Po – MUDr. Marko Brix, CSc.
Ut, Str, Štv – MUDr. Peter Tatarka 
Str a Pia – MUDr. Peter Slezák

Ordinačné hodiny

   Pondelok – Piatok  06:30  – 14:00    

SYMED s.r.o., Sotinská 1591/29A, 905 01 Senica

Symed.sk Všetky práva vyhradené.

Objednať sa